Anasayfa - Hakkımızda

Genel Başkanımızdan Moto Kuryelere destek.

18 May 2024

Türkiye’de pandemi ile birlikte e-ticaret sektöründe hayatımıza giren moto kuryeler,ağır çalışma koşulları altında çalışmakta ve iş sağlığı ve iş güvenliği açısından büyük sıkıntı çekmektedirler.  
En son olay da bardağı taşıran son damla oldu.Geçtiğimiz günlerde ,Balıkesir'de motorlu kurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman, 17 yaşındaki saldırgan tarafından çok sayıda bıçak darbesiyle öldürülmüştü.Ülke çapında yapılan protestolarla bu elim olay bir kez daha lanetlendi.
Moto kuryelerin bu eylemine (MİSK) Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Tuncay ŞAŞ’tan destek geldi.Tuncay ŞAŞ yaptığı açıklamada,öncelikle Balıkesir'de motorlu kurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman’a Allahtan rahmet diler,ailesine ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı diledi.Ekmeğini helal yoldan kazanan ,gecenin geç saatlerine kadar yağmur,kar,kış demeden çalışan moto kurye çalışanlarının ağır çalışma koşulları altında çalıştıklarını,iş sağlığı ve iş güvenliklerinin çok az derecede olduğu bir çalışma ortamlarının olduğunu,moto kuryelerin çalışma koşullarının bir kanunla veya yönetmelikle bir çerçeve haline getirilmesi gerektiğini söyledi.Ekmeğinin helal yoldan,alın teri ile kazanan işçinin her zaman yanında olduğunu belirten ŞAŞ’’EMEK EN YÜCE DEĞERDİR’’dedi ve emeğin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Cevizlidere Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:143 Murat Apt. Kat 1 No:5 Çankaya / ANKARA
0312 473 0641
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2021 Yeniden Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Akdeniz Organizasyon.